Blog

Chuť žiť

Istý 15-ročný chlapec menom Carl sa už niekoľko dní cítil veľmi zle. Mal vysokú teplotu a prejavovali sa uňho príznaky silnej chrípky. Keďže ani po niekoľkých dňoch stav neustupoval, jeho matka ho vzala do nemocnice.

Diagnóza ktorú mu napokon stanovili bola veľmi ťažká- Leukémia. Lekári mu veľmi otvorene hovorili o tom čo ho čaká v nasledujúcich rokoch. Po týchto informáciách upadol Carl do hlbokej depresie. Jeho teta zašla do kvetinárstva a objednala mu kyticu kvetov. Vedela, že kvety miloval. Smutná vyrozprávala kvetinárke príbeh svojho synovca.

Na druhý deň priniesol kuriér do nemocnice nádherné kvety. Carl v nich objavil malú kartičku od svojej tety. O chvíľu si všimol ďalšiu kartičku na ktorej bolo napísané:

„Milý Carl! Pracujem v kvetinárstve, kde tvoja teta objednala tieto kvety. Keď som mala sedem rokov, tiež som mala leukémiu. Teraz mám dvadsať dva. Veľa šťastia! Budem na teba myslieť! S pozdravom Laura.“

V tej chvíli Carlovi ožila celá tvár radosťou. Dostal novú nádej!

Hoci Carl bol v skvelej nemocnici so špičkovým vybavením a skúseným lekárskym tímom. Ten kto vzbudil v Carlovi skutočnú nádej na uzdravenie a chuť žiť bola predavačka v kvetinárstve, pretože bola ochotná urobiť to, čo jej hovorilo jej srdce. 

Hrdinovia sú „obyčajní“ ľudia, ktorí robia obyčajné skutky v neobyčajnej chvíli!

Želám Vám, aby ste boli vnímavý na hlas Vášho srdca, možno práve malý skutok dokáže vzbudiť veľkú nádej.

Zuzana Valábková
Istý 15-ročný chlapec menom Carl sa už niekoľko dní cítil veľmi zle. Mal vysokú teplotu a prejavovali sa uňho príznaky silnej chrípky. Keďže ani po niekoľkých dňoch stav neustupoval, ...