Blog

Šťastný & Nešťastný

Šťastným alebo nešťastným sa nestávam životnými okolnosťami, ale svojím postojom k životu !

V roku 1620 sa 102 sklamaných, ale odvážnych ľudí vydalo do Anglicka na plavbu cez Atlantik. Boli takí sklamaní životom, že kvôli tomu, aby si našli lepšie miesto pre život, boli ochotní podstúpiť neuveriteľné nebezpečenstvo.

Loď ktorou sa plavili sa volala „Mayflower“, bola to neveľká loď, ktorej horné poschodie vôbec nebolo chránené pred nepriaznivým počasím. Dolné priestory boli malé, tmavé a museli byť preplnené. Je takmer neuveriteľné, ako sa do nich mohlo zmestiť viac ako 100 ľudí. O to viac je obdivuhodná ich odvaha. Nezostali však sedieť tam kde boli, ale rozhodli sa urobiť niečo pre to, aby svoje životné podmienky zmenili. Aby sa pohli vpred.

Každý z nás sa dostáva v živote do rôznych problémov, na každého z času na čas dolieha ťarcha mnohých starostí a životných okolností. Rozhodujúce však nie je to, čo sa nám deje, ale skôr to, čo s tým hodláme urobiť.

Želám Vám odvahu a silu nenechať sa pohltiť životnými okolnosťami, ale kráčať stále vpred.

Želám Vám, aby ste si vybrali  BYŤ ŠŤASTNÝ!

 

Zuzana Valábková
Šťastným alebo nešťastným sa nestávam životnými okolnosťami, ale svojím postojom k životu ! V roku 1620 sa 102 sklamaných, ale odvážnych ľudí vydalo do Anglicka na plavbu cez Atlantik. Boli ...